Nexdrive

Sprawdź części eksploatacyjne

I wymień, jeśli to konieczne

Jakie części są podatne na zużycie?

Części takie jak hamulce, opony i wycieraczki szyby przedniej ulegają zużyciu. Powinny być regularnie sprawdzane i w razie potrzeby wymieniane. Poniżej wyjaśniamy według kategorii, dlaczego ta część jest podatna na zużycie i co w niektórych przypadkach wymaga wymiany.

Hamulce i opony

Samochód elektryczny jest zazwyczaj cięższy niż pojazd spalinowy. Ma to związek z ciężkim akumulatorem. Ponadto, dzięki większej mocy dostępnej natychmiast (większy moment obrotowy) samochody elektryczne mogą generalnie przyspieszać szybciej niż samochody napędzane paliwem. Skłania to wielu kierowców pojazdów elektrycznych do szybszego przyspieszania, na przykład na światłach lub skrzyżowaniu, częściej niż dotychczas. Ze względu na wszystkie te czynniki opony samochodowe, a także klocki i tarcze hamulcowe mogą zużywać się szybciej niż te, do których jesteś przyzwyczajony. Użytkownicy jeżdżący delikatniej i wykorzystujący maksymalną siłę hamowania regeneracyjnego będą używać hamulców w mniejszym stopniu. W okresie zimowym może to prowadzić do kosztownych problemów z powodu soli używanej do odladzania dróg i trudnych warunków, jakie napotka Twój pojazd podczas mroźnej pogody. Twój styl jazdy będzie miał duży wpływ na wymaganą konserwację, ale nie uchroni Cię od przyszłych napraw.

Znajdż warsztat

Filtry i pióra wycieraczek

Podobnie jak w przypadku każdego innego pojazdu, wycieraczki przedniej szyby muszą być również okresowo wymieniane w samochodach hybrydowych i elektrycznych. Zapobiega to niebezpiecznym sytuacjom, takim jak słaba widoczność, dlatego zalecamy ich coroczną wymianę.

To samo dotyczy filtrów zainstalowanych w pojeździe, takich jak filtr kabinowy. Zaleca się wymianę tych filtrów co 2 lata, aby zapewnić prawidłową filtrację i wydajność układu klimatyzacji. Brak konserwacji układu klimatyzacji może wpłynąć na efektywny zasięg pojazdu!

Znajdż warsztat

Chcesz umówić się na wizytę konserwacyjną lub serwisową?

Chcesz umówić się na inny rodzaj naprawy lub serwisu, np. serwis hamulców, diagnostykę lub wymianę opon? Następnie kliknij poniższy link i znajdź najbliższy punkt serwisowy NexDrive. Nasi specjaliści czekają na Ciebie!

Znajdź warsztat