Nexdrive

Eksploatacja auta elektrycznego

Co ty na to?

Serwis i konserwacja samochodu elektrycznego

Podobnie jak w przypadku tradycyjnego samochodu na paliwo, ważne jest, aby samochód elektryczny był regularnie serwisowany i konserwowany. Główną zaletą jest to, że samochody elektryczne generalnie wymagają mniej konserwacji niż samochody napędzane paliwem, ponieważ mają mniej ruchomych, a zatem wrażliwych na zużycie części. Oszczędza to czas i koszty!

Układ napędowy samochodu elektrycznego składa się z silnika elektrycznego, falownika i ładowarki. Dzięki temu tradycyjna konserwacja, taka jak wymiana oleju silnikowego, nie jest już konieczna. Istnieje jednak szereg innych prac konserwacyjnych, które należy okresowo wykonywać w samochodzie elektrycznym. Wyjaśnimy to dalej poniżej.

Jakiego rodzaju konserwacji potrzebuje samochód elektryczny?

Serwis, przeglądy okresowe i naprawy

Usługa okresowych przeglądów

Podczas przeglądu okresowego Twój samochód elektryczny jest sprawdzany pod kątem najważniejszych punktów bezpieczeństwa. Radzimy, aby to robić co 2 lata lub co 30 000 km. Jesteś ciekaw, co jest sprawdzane podczas przeglądu okresowego?

Więcej

Sprawdź części eksploatacyjne

Kontrola części zużywających się

Wiele części w samochodzie elektrycznym zużywa się szybciej niż w samochodzie na paliwo. Części te należy zatem regularnie sprawdzać iw razie potrzeby wymieniać. Zobacz tutaj bezpośrednio, których części dotyczy i umów się na wizytę w warsztacie.

Więcej

Chcesz sprawdzić swój pojazd elektryczny?

Kontrola pojazdu

Just like for cars with an Internal Combustion Engine, an inspection is recommended before buying an electric or hybrid vehicle and make sure all is in perfect condition. Checking the health of the battery is of course crucial. But there are also other components that requires your attention as they are the same as traditional vehicles. 

Więcej

Potrzebuje porady?
Zadzwoń do serwisu NexDrive!

Wszystkie punkty serwisowe NexDrive to specjaliści w zakresie samochodów elektrycznych i hybrydowych. Mogą doradzić, jakiego rodzaju konserwacji obecnie potrzebuje Twój samochód elektryczny. Więc masz wątpliwości? Zadzwoń do punktu serwisowego NexDrive. Nasi specjaliści są dla Ciebie gotowi!

 

Znajdż warsztat